آموزش حذف شماره صفحه در ورد

شماره گذاری صفحات در ورد با حروف فارسی

با سلام خدمت تمامی دوستان در سایت ترجمه گرام با یک آموزش ورد word دیگه همراه شما هستیم. امیدواریم که از این آموزش لذت ببرید. ما در آموزش قبلی نحوه شماره گذاری صفحات و اینکه چطور بالا یا پایین تمام صفحات یک متن خاص رو بنویسیم آموزش دادیم همچنین آموزش فارسی کردن اعداد در ورد را نیز قرار دادیم در صورتیکه میخواید این مطالب را ببینید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

اما در این مقاله میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه صفحات اول ورد شماره نداشته باشند و یا شماره ای مانند حروف الفبا داشته باشند پس با ما همراه باشید.

شماره گذاری متفاوت صفحات در ورد

در صورتیکه بخواهید مقاله و پایان نامه ای را نگارش کنید لازم است که برخی از اصول را رعایت کنید. یکی از مهم ترین اصول این است که صفحات ابتدایی شماره نداشته باشند و یا شماره ای متفاوت داشته باشند.

احتمالا شما نیاز داشته باشید که  صفحات وردتان از یک صفحه خاص شماره گذاری شود و صفحات قبل از آن با حروف الفبا شماره گذاری شود. برای اینکار لازم است که با سکشن بندی آشنا باشید که ما در این بخش آن را آموزش می دهیم.

سکشن بندی به معنای قسمت کردن ورد به چند قسمت هست که در هر قسمت شما می توانید تنظیمات خاص خودش را انجام دهید به صورتیکه اصلا روی قسمت های دیگر تاثیر نداشته باشد.

چطوری سکشن بندی ورد را انجام دهیم؟

اگر شما می خواهید دو نوع شماره گذاری داشته باشید باید دو تا سکشن درست کنید و اگر میخواهید به سه صورت شماره گذاری داشته باشید به سه سکشن نیاز دارید.

حالا آموزش را شروع می کنیم.

در ابتدا شما اون صفحه ای که میخواید شماره گذاری را از اون شروع کنید انتخاب کنید. حال که صفحه مورد نظر خود را انتخاب کردید به صفحه قبلی آن بروید برای مثال اگر شما میخواهید شماره گذاری از صفحه 10 شروع بشه باید به صفحه 9 بروید و بعد از آخرین خط صفحه 9 یک بار دکمه enter را فشار دهید تا یک خط خالی ایجاد شود. بعد از این از سربرگ بالای نرم افزار ورد layout را انتخاب کنید و سپس از قسمت page setup گزینه breaks را انتخاب و در نهایت مطابق عکس زیر next page ر انتخاب کنید. حالا فایل ورد شما به دو بخش تقسیم شده است یکی قبل این صفحه و یکی بعد از این صفحه.

شماره گذاری متفاوت در ورد

آموزش حذف شماره صفحه در ورد

حالا که متنمون رو به دو سکشن تقسیم کردیم می تونیم دو دسته شماره گذاری را اجرا کنیم یا می تونیم شماره صفحات ابتدایی را کلا حذف کنیم و یا حروف الفبا بگذاریم بستگی به سلیقه شما دارد ولی پیشنهاد ما حروف الفبا است ولی ما هر دو روش را آموزش می دهیم.

حال لازم است که شماره صفحه بخش دوم از شماره 1 شروع شود و ادامه یابد برای این کار بر روی اولین صفحه سکشن دوم می رویم از سربرگ insert دوباره گزینه page number را انتخاب می کنیم از منویی که باز می شود گزینه format page number را کلیک می کنیم و در پنجره جدید که باز می شود مطابق عکس زیر ابتدا start as را انتخاب می کنیم و در جلوی آن عدد 1 را وارد می کنیم. حالا سکشن دوم مقاله ما از شماره 1 شروع می شود و ادامه می یابد.

اگر بخواهید شماره صفحات سکشن اول را حذف کنید باید به یکی از صفحات سکشن اول بروید و بر روی شماره صفحه دوبار کلیک کنید. در حال حاضر شماره صفحه شما انتخاب شده است الان کافیه دکمه delete را بزنید و شماره را حذف کنید. با این کار تمامی شماره صفحات سکشن اول حذف می شوند.

شماره گذاری متفاوت در ورد

شماره گذاری صفحات در ورد با حروف فارسی

در بخش قبل آموزش دادیم که چگونه شماره صفحات سکشن اول را حذف کنیم اما الان می خواهیم آموزش دهیم چگونه شماره گذاری صفحات در ورد با حروف فارسی را انجام دهیم.

ابتدا باید به سکشن مورد نظری که میخواهیم شماره صفحات فارسی باشد برویم بعد از آنکه با توجه به آموزش های قبل برای سکشن اول شماره گذاری کردیم از سربرگ insert گزینه page number را انتخاب میکنیم و در منو باز شده format page number را انتخاب می کنیم. در انتها در پنجره جدید باز شده مطابق عکس زیر از قسمت number format حروف الفبا را انتخاب می کنیم.

شماره گذاری صفحات در ورد با حروف فارسی

امیدواریم که این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد. ممنونیم که همراه ترجمه گرام بودید.

آدرس اینستاگرام ما : tarjomegram

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری از طریق :
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت با وحید پازوکی
روی عکس کلیک نمایید.